Wrzesień to będzie intensywna rywalizacja w Mistrzostwach Polski Rallycross bowiem w odstępie dwóch tygodni odbędą się aż dwie eliminacje na Autodromie Słomczyn. Najbliższa to druga runda już 12 i 13 września. Swój udział zapowiedziała prawie setka kierowców. Inauguracyjna runda narobiła wszystkim smaku i na szczęście nie musieliśmy długo czekać na 2 starcie. Mimo iż sezon 2020 został skrócony do czterech eliminacji, to do stawki dołączą kolejne nowe nazwiska. Kompaktowa formuła zawodów sprawdza się nawet w tych trudnych czasach.

Najliczniejsza stawka jest w klasach markowych czyli Seicento Cup i RWD Cup. Pierwsza eliminacja pokazała wstępny rozkład sił. Pierwsze miejsce w Seicento Cup wywalczył Konrad Wróbel, ale jedni z jego głównych konkurentów czyli Szymon Jabłoński i Michał Wrzosek zostali wyeliminowani z wyścigu przez awarie. Przed 2 rundą ich auta przeszły gruntowny serwis, a kierowcy są spragnieni rewanżu. Stawka jest bardzo wyrównana więc tutaj nie ma już mowy o dominacji jednego kierowcy. Dodatkowo Łukasz Żakowski i Bartłomiej Mirecki na pewno nie będą chcieli oddać miejsc z podium. Nieco inaczej jest w RWD Cup. Łukasz Światowski zwycięstwem potwierdził swoją formę i dobrą dyspozycję. Ale też nie próżnuje bo przewaga nie jest duża i ostatnią niedzielę spędził na torze zaliczając kolejne okrążenia testowe. Druga runda pokaże czy rywale dorwą Łukasza, a jest to możliwe co w kwalifikacjach pokazał Michał Kidawa.

Aktywny trening ma za sobą Damian Litwinowicz. Zwycięstwo w Sedlcanach na pewno doda mu pewności siebie podczas 2 rundy Mistrzostw Polski. W klasie zobaczymy także dwóch kierowców z Belgii, będą to Strackx Joel i Van den Brandt. Stawkę wzmocni Jakub Wyszyński w VW Polo Super 1600. Tym razem nie jedzie w osobnej grupie, będzie rywalizował bezpośrednio w SuperNational.

Zbigniew Staniszewski, Jakub Przygoński i Marcin Wicik będą mieć kolejną okazję do wyjaśnienia kto jest szybszy. Finał z sierpniowej eliminacji po przepychance na pierwszym prawym podzielił opinie kierowców i kibiców. Druga runda rozwieje wątpliwości. Zarówno Staniszewski jak i Przygoński mają za sobą intensywny sportowy weekend. Zbyszek tryumfował w Sedlcanach, a Kuba startował w Baja Poland. W najbliższy weekend dowiemy się kto lepiej przygotował się do zawodów.

W SuperCars Light zobaczymy czy ktoś przerwie dominację Lancerów. Jak na razie kierowcy tej marki dzielą między sobą podium. Bartosz Idźkowski rozpoczął od zwycięstwa i na pewno będzie próbował powtórzyć ten sukces, aby zdobyć bezpieczną przewagę w klasyfikacji.

Wisienką na torcie będą widowiskowe crosskarty, które dołączyły w tym roku do Mistrzostw Polski w ramach Pucharu Polski Autocross. Na 2 rundzie zobaczymy 7 szalonych bolidów.

Areną zmagań 2 rundy Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross będzie Autodrom Słomczyn. Na tym obiekcie rozegrane zostaną jeszcze 2 z 4 eliminacji skróconego sezonu 2020. Ciekawostką będzie komentarz na żywo, którym zajmie się Łukasz Szaykowski w duecie z Krzysztofem Adamczykiem, głosem „pod czerwonym rękawem”. Warto jednocześnie dodać, że Łukasz to syn Krzysztofa Szayi Szaykowskiego. Organizator planuje udział publiczności również podczas tej rundy, ale ze względu epidemicznych ograniczeń w imprezach sportowych liczba kibiców nie może przekraczać 300 osób.

Zobacz Lista zgłoszeń

Harmonogram zawodów:

Sobota (12.09.2020)

9:00 – 09:50 – Rozgrzewka
10:00- 12:45 – I kwalifikacja
13:00 – 15:45 – II kwalifikacja
16:00 – 18:45 – III kwalifikacja

Niedziela (13.09.2020)

8:30 – 9:20 Rozgrzewka
9:30 – 12:00 IV kwalifikacja
12:00 – 12:30 Oficjalne rozpoczęcie zawodów
12:45 – 14:30 – Półfinały A,B
15:00 – Finały
17:00 – Wręczenie nagród

fot. rallyart.pl , Leodrone