Po raz drugi miłośnicy rallycrossu będą mieli okazję obejrzenia interesujących zawodów na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski. W dniach 27-29 sierpnia 2021 roku, na torze kartingowym odbędzie się 4. runda mistrzostw Polski Rallycross oraz 3. runda Pucharu Polski Autocross. Jednocześnie odbędą się także mistrzostwa Republiki Czeskiej Rallycross. Do zawodów zgłosiło się prawie 120 zawodników.

 ‑ Po poprzedniej rundzie mistrzostw Polski Rallycross, jaka odbyła się na początku sierpnia, słuchaliśmy uważnie wszystkich sugestii startujących zawodników.

Dlatego wzmocniliśmy nitkę toru, szczególnie w miejscach, gdzie nawierzchnia szutrowa łączy się z asfaltową. Mam nadzieję, że nadchodzące zawody będą przebiegały w dobrych, bezpiecznych warunkach. Na nasz obiekt przyjadą też czescy kierowcy, aby rozegrać mistrzostwa swojego kraju. Liczymy również na kibiców, miłośników rallycrossu, którzy tak licznie byli obecni na poprzedniej rundzie – powiedział Bartosz Bieliński, prezes Automobilklubu Wielkopolski.

Na poznańskim obiekcie w nadchodzących zawodach nie zabraknie praktycznie nikogo, kto liczy się w walce w mistrzowskie tytuły. Na razie po rozegraniu trzech rund, w klasyfikacji klasy SC Cup prowadzi Bartłomiej Mirecki (A. Wielkopolski), który zgromadził 73 pkt. Drugi jest Robert Kabat (A. Polski) – 61 pkt., a trzecie zwycięzca poprzedniej, poznańskiej rundy Robert Zalewski (A. Wielkopolski) – 55 pkt. Liderem klasyfikacji klasy RWD Cup pozostaje Jarosław Frydrych (A. Polski) z dorobkiem 82 punktów. Drugie miejsce zajmuje Karol Wyka (A. Rzemieślnik) – 54, a trzecie Andrzej Skrzek (A. Rzemieślnik) – 51.

W klasie SuperNational na czele jest Jakub Kowalczyk (A. Rzemieślnik) – 74, który wyprzedza Łukasza Tyszkiewicz (A. Rzemieślnik) – 56 oraz Czecha Romana Castorala – 45. Ciekawa sytuacja jest też w innych klasach. W SN 1600 liderem jest Konrad Gryz (A. Rzemieślnik) – 62, a za nim plasują się Łukasz Kulesza (A. Rzemieślnik) – 48 i Czech Radek Dvorak – 47. W klasie SN 2000 liderem jest Jakub Kowalczyk – 76, a wyprzedza on Czecha Castorala – 56 i Łukasza Tyszkiewicz – 55.

W klasie SN +2000 przodownikiem jest Łukasz Zoll (A. Rzemieślnik) – 57 pkt. Za nim jest dwóch zawodników z dorobkiem 48 pkt. – Paweł Melon (A. Polski) i Gigi Michał Dąbrowski (A. Rzemieślnik). Z kolei w SuperCars Light prowadzi Bartosz Idźkowski (A. Wielkopolski) – 62, przed Michałem Peterlejtnerem (A. Nowomiejski) – 57 i Maciejem Manejkowskim (A. Polski) – 48. Wyrówna jest stawka zawodników w klasie SuperCars, a w czołowej trójce są: Dariusz Topolewski (Oponeo Motorsport) – 58, Marcin Gagacki (Oponeo Motorsport) – 55 i Luigi z Węgier ‑ 54.

W czwartek i piątek (26 i 27 sierpnia) kierowcy od godz. 9.00 będą mieli sesje treningowe. W sobotę od godz. 9.15 trzy sesje kwalifikacyjne, a w niedzielę najpierw czwarta sesja kwalifikacyjna, natomiast od godz. 12.30 półfinały. O godz. 14.30 wyścigi finałowe.